| by Bama | No comments

Kamizelki na wszystkie okoliczności

Kamizelka ratunkowa jest bardzo ważnym choć często niedocenianym elementem, który zapewnia bezpieczeństwo ludzi jak i zwierząt.

Kamizelka specjalistyczna

Jest to rodzaj kamizelek przeznaczonych do bardzo konkretnych celów. W zależności od zastosowania kamizelka specjalistyczna to kamizelka ratunkowa w rozmaitych modelach bądź kamizelka asekuracyjna.

Kamizelka ratunkowa

Kamizelki ratunkowe występują w wielu wariantach i rozmiarach. Przeznaczone są zarówno dla dorosłych jak i dzieci w każdym wieku. Są zaprojektowane tak, żeby utrzymać człowieka na wodzie i nie dopuścić do jego utonięcia. Dobrze wykonane modele utrzymają osobę w takiej pozycji, w której jej drogi oddechowe będą znajdowały się nad wodą. Cechą charakterystyczną kamizelek ratunkowych jest ich jaskrawy, odblaskowy kolor, który ułatwia lokalizację tonącego w wodzie

Kamizelka asekuracyjna

Ten model kamizelek w przeciwieństwie do kamizelek ratunkowych nie chroni osoby jej noszącej przed utonięciem. Modele kamizelek asekuracyjnych różnią się przeznaczeniem.. Niektóre modele posiadają elementy wypornościowe, kamizelki są najczęściej wodoodporne. Przeznaczone mogą być dla służb mundurowych jak i prywatnych użytkowników, w tym wędkarzy i kajakarzy.

Kamizelka wędkarska

Jest to rodzaj kamizelek asekuracyjnych przeznaczonych specjalnie na potrzeby wędkarzy. Ich cechą charakterystyczną są nierzucające się w oczy barwy. Przeznaczona jest również do celów łowieckich. Jej duże zróżnicowanie pod względem rozmiarów umożliwia stosowanie jej nawet na odzież zimową.

Kamizelka pneumatyczna

Jest odmianą kamizelek ratunkowych. Przeznaczona na potrzeby zarówno dzieci jak i dorosłych. Występuje w kolorach niebieskim i czerwonym.

Kamizelka taktyczna

Wykonana z lekkiego materiału w neutralnym kolorze. Jej cechą główną jest praktyczność. Posiada wiele różnej wielkości kieszeni. Możliwe jest używanie jej zarówno w miesiącach ciepłych jak i chłodniejszych, nakładając na wierzchnie warstwy ubrania.

Kamizelka dla dzieci

To kamizelka ratunkowa specjalnego przeznaczenia. Dostępne są jej różne modele i rozmiary dostosowane do potrzeb niemowląt i większych dzieci. Wykonane są z materiałów odblaskowych, co zwiększa bezpieczeństwo dzieci.

Źródło: https://www.sklepratownik24.pl/kamizelki/kamizelki-asekuracyjne.html