| by Bama | No comments

Wyposażenie basenów i kąpielisk

Na basenach i strzeżonych kąpieliskach powinno być przede wszystkim bezpiecznie. Bezpieczeństwo zapewniają ratownicy, ale także odpowiednie wyposażenie. Dobre wyposażenie basenów i kąpielisk znacznie pomaga ratownikom w pracy.

WYPOSAŻENIE KĄPIELISK

Na kąpielisku ważna jest wieża ratownicza i wszelkiego rodzaju oznaczenia. Dobra wieża ratownicza pozwala na doskonalą obserwację osób kąpiących się na danym kąpielisku. Taka wieża wyposażona jest w siedzisko ratownicze, maszty na flagi ostrzegawcze. Zbudowana jest z segmentów, które są rozłączne. Dzięki temu wieżę można łatwo składować poza sezonem kąpieliskowym, łatwo też można ją transportować.

Wyprodukowano ją ze stali nierdzewnej, każda taka wieża wyposażona jest w zintegrowane uchwyty na koło ratunkowe, boję czy maszt flagowy. Na kąpieliskach wykorzystuje się dużą wieżę ratowniczą. Dobre kąpieliska mają odpowiednio wytyczone miejsca, gdzie można pływać. Do tego potrzebne są specjalne liny, które na powierzchni utrzymują boje, a na dnie specjalne odbojniki, tak zwane prosiaki.
Na masztach wywiesza się flagi, które ostrzegają, informują i zakazują.
Ponadto na większych akwenach wodnych muszą znajdować się pontony lub inne jednostki pływające.