| by Bama | No comments

Jak wybrać dobre kąpielisko ?

Dobrze wyposażone kąpieliska i baseny to gwarancja bezpieczeństwa. Wiele kąpielisk i basenów, dzisiaj, nie tylko wyposażonych jest w podstawowy sprzęt ale już w super nowoczesny. Jednak mimo wszystko najważniejsi są ratownicy, którzy bezpieczeństwa na basenach strzegą.

JAKIE POWINNO BYĆ WYPOSAŻENIE KĄPIELISKA

Bez względu na fakt czy kąpielisko jest morskie, czy nad jeziorem lub rzeką musi być kąpieliskiem strzeżonym. Takie kąpielisko jest bezpieczne, są tam specjalne informacje, ostrzeżenie i oczywiście ratownicy gotowi na wszystko. W wodzie znajdują się liny ostrzegające gdzie można pływać a na plaży znajduje się wieża ratownicza.

Duża wieża ratownicza zaopatrzona jest w krzesło ratownika, ma specjalne miejsca do przymocowania masztu na flagi, koła ratowniczego czy boję ratowniczą. Wykonana jest ze stali nierdzewnej i jest doskonałym miejscem do obserwacji całego kąpieliska.
Duże akweny wodne powinny posiadać specjalne pontony lub motorówki ratownicze.

Zbliżający się okres wakacyjny to czas, gdzie na kąpieliskach przebywać będzie bardzo dużo ludzi, dlatego na każdym kąpielisku czy basenie najważniejszy jest ratownik. Odpowiednie wyposażenie pozwala dobremu ratownikowi sprawnie wykonywać swoją prace.