| by Bama | No comments

Kąpieliska i baseny – sprzęt medyczny i ratunkowy

Dobrze wyposażone kąpieliska i baseny to gwarancja bezpieczeństwa. Wiele kąpielisk i basenów, dzisiaj, nie tylko wyposażonych jest w podstawowy sprzęt ale już w super nowoczesny. Jednak mimo wszystko najważniejsi są ratownicy, którzy bezpieczeństwa na basenach strzegą.

JAKIE POWINNO BYĆ WYPOSAŻENIE KĄPIELISKA

Bez względu na fakt czy kąpielisko jest morskie, czy nad jeziorem lub rzeką musi być kąpieliskiem strzeżonym. Takie kąpielisko jest bezpieczne, są tam specjalne informacje, ostrzeżenie i oczywiście ratownicy gotowi na wszystko. W wodzie znajdują się liny ostrzegające gdzie można pływać a na plaży znajduje się wieża ratownicza.
Duża wieża ratownicza zaopatrzona jest w krzesło ratownika, ma specjalne miejsca do przymocowania masztu na flagi, koła ratowniczego czy boję ratowniczą. Wykonana jest ze stali nierdzewnej i jest doskonałym miejscem do obserwacji całego kąpieliska.
Duże akweny wodne powinny posiadać specjalne pontony lub motorówki ratownicze.
Zbliżający się okres wakacyjny to czas, gdzie na kąpieliskach przebywać będzie bardzo dużo ludzi, dlatego na każdym kąpielisku czy basenie najważniejszy jest ratownik. Odpowiednie wyposażenie pozwala dobremu ratownikowi sprawnie wykonywać swoją prace.

NAJLEPSZE WYPOSAŻENIE BASENÓW

Baseny powinny mieć odpowiednie filtry do uzdatniania wody i grzałki do ogrzewania wody. Na basenie bardzo ważna jest wieża ratownicza, oraz krzesełka ratownicze. Wszystko to jest umiejscowione w takich miejscach, skąd ratownicy maja najlepszy podgląd na wodę w basenie.
Woda w basenie oddzielona jest boją torową. Na basenie nieodzowne są koła ratunkowe, boje, uchwyty do rzutek, bojki, wieszaki na koła i bojki, tyczki trenerskie. Na każdym basenie są przyrządy do nauki pływania dla dzieci i dorosłych, są specjalne miejsca takie jak kosze, gdzie zabawki i rożnego rodzaju piłki czy makarony są chowane.
Basen nie może funkcjonować bez drabinek, drabinki basenowe, tak jak wszystkie metalowe elementy w basenie, muszą być uziemione i wykonane ze stali nierdzewnej.
Urozmaicony basen sportowy powinien być wyposażony w odpowiednie trampoliny, z których można skakać do wody. Ostatnio też bardzo modne jest wyposażenie basenowe do uprawiania aqa fitness. Najczęściej są to trampoliny umieszczane w wodzie, bieżnie czy rowerki.

Wyposażenie kąpielisk i basenów powinno zapewniać atrakcje w wodzie ale także i przede wszystkim bezpieczeństwo.